סוגי עיבוד עור

סוגי עיבוד עור

תמיד נשאלת ההשאלה מה מקור העור שמשתמשים בהם בתחום הסלוני עור? בעולם הכי פופולארי להשתמש בעור “הבקר”. עור בקר זה עובר תהליכים שונים של עיבוד. בכל פעם שהעור עובר תהליך מסויים, מקבל שם על פי תכונותיו. בסרטון מעלה ניתן לצפות בתהליך עיבוד העור מרגע שמגיע אל המפעל עד לרגע שהופך לעור שאנו יושבים עליו בסלון. ישנם הבדלים על טקסטורת סלון העור. להלן השמות הנפוצים ביותר בענף הריהוט לעיבודי עור הבקר :

לא חדיר נוזלים

עור נאפה 8
עור נאפה 2

עור נאפה - Napa

העור העובר תהליך של צביעה בפיגמנטציה, כלומר מרססים פגמנט צבע על העור ולאחר מכן מרססים שכבת לכה על מנת להגן על הצבע.
קל לניקוי ותחזוקה, עמיד בפני תנועה גבוהה של שימוש. עיבוד זה מקבל את השם “נאפה” Nappa.

נחשב לעור הפופולארי והנמכר ביותר מבין כל סוגי עיבודי העור.

כיצד ניתן לזהות את סוג העור?

  1. תחת זכוכית מגדלת ניתן לראות כי כל העור מכוסה בצבע.
  2. אינו סופג נוזלים בקלות. שים מעט רוק על האצבע ולחץ על העור.התוצאה היא שהעור לא יספוג את הנוזל.
  3. עור צבוע כמשטח אחד חלק ובעל מראה של פלסטיק.

חדיר נוזלים

עור אניליין
עור אניליין 5

אניליין - Aniline

עור שעבר תהליך של צביעה באמבט צבע בלבד. אינו מכיל שום ריסוס של שכבת צבע או לכה מעל. מראה את המרקם המקורי של עור הבהמה. המגע רך ונעים מאוד עצם היותו חסוף מאוד ורגיש לספיגת נזולים, קשה לנקות ולתחזק עור מסוג זה.

כיצד ניתן לזהות את סוג העור?

  1. תחת זכוכית מגדלת ניתן לראות את חורי השערות של עור הבהמה. כלומר, אין כל שכבה אחרת על העור.
  2. סופג נוזלים בקלות. שים מעט רוק על האצבע ולחץ על העור. התוצאה היא שהעור יספוג את הנוזל.
  3. מגע העור רך ונעים ביותר.
  4. נראה מאוד טבעי ומקרין את היסטוריית החיים של הבהמה.(עקצות, חתכים, מכות וכו’)

עור עם שכבת לקה

סמי אניליין 10
סמי אניליין

סמי אניליין - Semi Aniline

סוג העור “אפקט שני צבעים” מאופיין בכך שיש לו שכבת צביעה יסוד ועליו לרוב גוון כהה יותר היוצר עננות של שני צבעים. רגיש מאוד לחומרי ניקוי על בסיס סולבנטים. לרוב הצבע העליון יורד בזמן נזק וחושף את הצבע התחתון. התיקון אפשרי, יש לחזיר לעור את הגוון שברח.(דוגמא לסוג העור ראה בתמונה בצד שמאל).

קטיפתי

עור נובוק 6
עור נובוק

נובוק - Nubuck

נובוק הינו למעשה החלק עליון,Top Grain,של העור שעבר הברשה ע”י מברשות עדינות. העור נותן מרקם רך להפליא, תענוג לשבת עליו.

סימנים לזיהוי: 

מחליף גוון בכיווני שיעור בין בהיר לכהה, כלומר שמעברים את היד מצד לצד העור מחליף גוון.
כאשר נרטב ממים מראה סימני ספיגה.

יתרונות
יוקרתי,תענוג למגע, עור משובח.

חסרונות
יקר, ללא שכבת הגנה של לקה או צבע לכן סופג נוזלים,קשה לניקוי אם בכלל, לא ניתן לצביעה חוזרת.

נשרט בעזרת הציפורן

עור פולאפ
עור פולאפ

פולאפ - Pull Up

סוג עור זה מעובד באמצעות ואקסים ושמנים מיוחדים . העור הינו פתוח וישלו תכונות של ספיגות. העור נחשב כיוקתי ומיוחד.

סימנים לזיהוי

שריטה קלה בעזרת הציפורן יותר שריטה על העור. מאחר והעור מעובד בשמנים ישנם מוצרים מיוחדים המחזירים לעור את השמנים הטבעיים ומעלימים את השריטות.

יתרונות
יוקרתי, נראה עור טבעי לחלוטין, נותן השראה של עור משופשף למרות שהוא חדש.

חסרונות
עור סופג, חשוף לכתמים וללכלכוך של שמנים וזיעה.

ציפוי למינציה

עור בייקסט
עור בייקסט 3

בייקסט- Bycast

בתהליך ייצור העור, העור עובר חיתוך אופקי המחלק את עובי העור לשני חלקים. החלק העליון נקרא “Top Grain” ולרוב אנו מכירים אותו כהחלק שאנו יושבים עליו בספות שלנו. החלק התחתון הנקרא  “Split”  משמש גם כיריעות עבודה לעטיפת הגוף מסביב לספה. לאחר תהליך של הדבקת שכבת “פילים” שקוף עליו מקבל את השם בייקסט. בגלל הפילים המבריק מראו של הבייקסט מבריק. 

יתרונות

יתרון הבייקסט בהיותו פרקטי ביותר בפני לכלוך,קל לניקוי

חסרונות

(בעיות של עור דביק) דביקות בספת עור,בגדים שנדבקים לעור,דביקות של העור על הבגדים החסרון של הבייקסט בכך שניתן בקלות להרוס את שכבת הפילים הדקה באמצעות חומרי ניקוי המכילים סולבנטים, ואף עם הזמן חומצות הנמצאים בשומן הגוף ובזיעה גורמים נזק לשכבה העליונה, שכבת ההגנה על העור הגוררים לתוצאות של הדבקות של הבגדים בעור ו/או אף ירידת צבע על הבגדים מהעור.ישנו טיפול בבעיה זו, על ידי חידוש השכבה עליונה העור חוזר לתפקודו המקורי. 

מהדק סיכות

תיקון ספות עור תל אביב

תיקון ספות עור תל אביב והסביבה זו המומחיות שלנו. התיקון נעשה בבית מבלי להוציא את הספה מהבית. במהלך תיקון ספות עור תל אביב מתקנים מושבים שוקעים, קפיצים או חגורות רפויות, תיקון תפרים פרומים ועוד. מה שנותר זה רק לשלוח אלינו כמה תמונות ומכאן הדרך לקבלת הצעת מחיר מדויקת קצרה ביותר.

קרא עוד »
תיקון ספות עור איש מקצוע

תיקון ספות עור

תיקון ספות עור כולל בתוכו צביעת סלונים מעור, תיקון שפשופים ושריטות מציפורני חתולים, תיקון מושבים שוקעים, שלח לנו שלוש תמונות ונשלח לך הצעת מחיר מדוייקת.

קרא עוד »
עבודת יד

תיקון ספות עור מחירים

על מנת ללמוד על תיקון ספות עור מחירים יש לשלוח אלינו תמונות של הספות. בתחתית הדף ישנו צור קשר שניתן לצרף שלוש תמונות. אנו ניתן לכם הצעה מדויקת לתיקון הספות. בנוסף אפשר ליצור אלינו קשר דרך הווטסאפ, נא לצרף תמונה אחת מקרוב ותמונה אחת מרחוק הממחישה את הפריט הדורש תיקון, תוך כדי המחשה מה צריך לתקן. 

קרא עוד »
תיקון ספות עור ראשון לציון

תיקון ספות עור ראשון לציון

ראשון לציון מכילה בתוכה נציגים של יצרני ויבואני ספות מכל העולם כמעט. אנו בחברת קלינטק עוסקים בתחום תיקון ספות עור בראשון לציון משנת 1999. משרדנו ממוקמים בא.ת החדש של ראשון לציון, לכן אנו קרובים ללקוחתנו מראשון לציון. אנו מתקנים שבר בספות עור, צביעת סלון מעור, תיקון קרע ושפשופים בעור. צרו אתנו קשר בצור קשר בתחתית העמוד ושלחו אלינו שלוש תמונות, ניתן לכם הצעת מחיר מדויקת לתיקון ספות עור בראשון לציון. 

קרא עוד »
ספה אחרי טיפול מקצועי

תיקון ספות עור בירושלים

ירושלים היא עיר עתיקה עם היסטוריה רבת שנים בעיצוב סלונים ומערכות ישיבה. אנו, חברת קלינטק, עושים תיקון ספות עור בירושלים כחלק מהשירותים שלנו. השירות של קלינטק ארצי, על ידי שליחת כמה תמונות מתוך הצור קשר בתחתית הדף נשמח לתת לכם הצעת מחיר מדויקת לתיקון ספות עור שלכם.   תיקון ספות עור בירושלים כולל צביעת סלונים מעור, תיקון שריטות, בעור, תיקון שפשופים בעור, תיקון קרעים וחתכים בספת העור.

קרא עוד »
ספת עור יוקרתית

תיקון ספות בבאר שבע

חברת קלינטק עוסקת בתחום תיקון ספות בבאר שבע כבר משנת 1999. תיקון ספות בבאר שבע כולל מילוי מושבים שקועים, תיקון תפר בספה, תיקון סלון מעור וכל מה שקשור לניקוי ספות.

קרא עוד »