ניקוי ספות בסביון

תהליך ניקוי ספות בסביון

לכולנו יש ספה בבית וכולנו רוצים לשמור עליה לאורך זמן. מניסיוננו, ניקוי ספות לא מקצועי הוא הגורם מספר אחד לבלאי גבוה, והאמת היא שאפשר להימנע מזה. הנה שלוש הטעויות שכנראה גם אתם עושים בניקוי הספה ומה כדאי לעשות במקומן.

לדחות את הניקיון

העולם מתחלק לשניים: אלה שדוחים למחר כל מה שאפשר ואלה שיעשו זאת היום. כאשר מדברים על ניקוי ספות בסביון היתרון מוענק באופן חד משמעי למי שדואג לניקוי מיידי ולא דוחה אותו. דחיית הניקוי ל"אחר כך" או "יותר מאוחר" רק גורמת לכתם להיספג טוב יותר בתוך הבד ולעבודת הניקוי להיות קשה יותר.

זה נכון גם כשמדובר על פירורי עוגיות או חול שהילדים הביאו מהגן, שכביכול קל נורא לשאוב אותם מחר וזהו. כל לכלוך משאיר עקבות על הספה וכמה שתנקו אותו יותר מהר כך הוא ישאיר פחות סימנים.

אמנם כנראה שלא תבחינו בסימנים באופן מיידי אבל פעם ועוד פעם ועוד פעם, ויום אחד תבחינו שהספה שלכם נראית חבוטה ושהצבע שלה עכור או שיש כתמים כהים יותר במקומות מסוימים. אל תדחו ניקיון ספות למחר אם אפשר לעשות אותו היום.

ניקוי ספות מקצועי בסביון

מגבונים הם סוג של יצורי פלא שמנקים הכל והרבה אנשים מחזיקים מגבונים בהישג יד כדי להעביר "ויש" על כל לכלוך. ובכן, מגבונים רגילים מן הסתם אינם מכילים חומר לניקוי ספות בד ולכן עדיף להימנע משימוש בהם.

חומרים השונים שבתוך המגבונים עשויים לגרום לפגיעה בצבע של הספה, בבד שלה או ליצור כתם בעצמם. העדיפו תמיד מגבונים ייעודיים לניקוי בדים, וודאו שהם מתאימים להוראות היצרן.

כל מה שאמרנו על המגבונים נכון גם לגבי מטלית עם מים ובוודאי שלמטלית עם מים וסבון. סבון אינו בהכרח חומר לניקוי ספות בד, ולפעמים אפילו המים עשויים לגרום ל"מריחת" הכתם והגדלתו או לגרום להיווצרות כתמים חדשים במקומות אחרים.

תמיד יש להישמע להוראות היצרן ולהתאים את סוג חומר הניקוי לסוג הכתם ולסוג בד הריפוד. אם כבר ניקוי ספות בסביון אז שיהיה יעיל.

0
    סל הקניות
    סל הקניות ריקחזרה לחנות
    רוצים שנחזור אליכם ?
    תשאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
    דילוג לתוכן