כמה זמן לוקח לנקות מערכת ישיבה מבד 3+2??
זמן הניקוי הממוצע הינו בין שעה לשעה וחצי.כמובן, זה תלוי בסוג הבד, הרכב המערכת(כריות מתפרקות או קבועות לגוף) ואופי הלכלוך.
 כמה זמן לוקח זמן ייבוש לאחר הניקוי?
הזמן הממוצע הינו עד 10 שעות.יכול להיות מהר יותר.תלוי בסוג הבד(סינטתי או כותנה) ומזג האוויר.
 מתי כדאי לנקות את הספות.לפני המעבר לבית החדש או אחרי?
כדאי לנקות את הספות בבית הישן מכמה סיבות.הסיבה הראשונה היא על מנת לעבור עם ספה נקיה ורעננה לבית החדש והסיבה השנייה היא למנוע התלכלכות הספה בזמן המעבר. בכל אופן אם אין בעיה עקרונית לנקות בבית החדש, ניתן לנקות גם לאחר המעבר. 
 הבגדים נדבקים לסלון עור - מה מקור הבעייה וכיצד ניתן לתקנה?

 

סוג עור - בייקסט- Bycast - (בעיות של עור דביק) דביקות בספת עור,בגדים שנדבקים לעור,דביקות של העור על הבגדים

בתהליך ייצור העור, העור עובר חיתוך אופקי המחלק את עובי העור לשני חלקים. החלק העליון נקרא "Top Grain" ולרוב אנו מכירים אותו כהחלק שאנו יושבים עליו בספות שלנו. החלק התחתון הנקרא  "Split"  משמש גם כיריעות עבודה לעטיפת הגוף מסביב לספה. לאחר תהליך של הדבקת שכבת פילים שקוף עליומקבל את השם בייקסט. בגלל הפילים המבריק מראו של הבייקסט מבריק. יתרון הבייקסט בהיותו פרקטי ביותר בפני לכלוך,קל לניקוי. החסרון של הבייקסט בכך שניתן בקלות להרוס את שכבת הפילים הדקה באמצעות חומרי ניקוי המכילים סולבנטים, ואף עם הזמן חומצות הנמצאים בשומן הגוף ובזיעה גורמים נזק לשכבה העליונה, שכבת ההגנה על העור הגוררים לתוצאות של הדבקות של הבגדים בעור ו/או אף ירידת צבע על הבגדים מהעור.ישנו טיפול בבעיה זו, על ידי חידוש השכבה עליונה העור חוזר לתפקודו המקורי. 

 תמונות לפני ואחרי - לחידוש ספות מסוג עור בייקסט - החזרת הצבע + טיפול בבגדים הנדבקים על העור

ספת עור בייקסט עם בעיית דביקות + שינוי גוון הצבע - לפני טיפול
לפני טיפול
ספת עור בייקסט עם בעיית דביקות + שינוי גוון הצבע - אחרי טיפול
אחרי טיפול
 


 סלון בייקסט תלת - דביק - לפני טיפול

סלון בייקסט תלת - דביק - אחרי טיפול


סלון בייקסט דו - דביק - לפני טיפול


 

 

 מה הוא אורך הקרע המקסימלי בעור שניתן לתקן?
קרע בעור הינו דבר מסוכן היכול לגרור לקרע גדול יותר.על מנת לעצור את המשך ההקרעות מומלץ לטפל בקרע כל עוד הוא קטן. ככל שהוא גדול יותר כך יהיה קשה יותר להסתירו באופן אומנותי.האורך המקסימלי לקרע בעור הינו עד 10 ס"מ. מעבר לכך ניתן להתמש בטלאים לתיקון קרע בספה
 האם כדאי לי לכבס את הכריות במכונת כביסה במידה והן נשלפות?
בעקרון, קיימות כמה סכנות לכבס כריות של ריפודים במכונת כביסה.סכנה ראשונה היא התכווצות הבד ואז חוסר היכולת להחזיר את המילוי לתוך הכרית.סכנה השנייה, הינה מאחר וחלק מאבקות הכביסה מכילות מלבינים יכול להיווצר מצב שבו הכריות יהיו בטון אחד יותר בהיר ביחס לצבע הריפוד של הגוף, מצב שלא ניתן לתקן. אם כל זה קיימים מצבים של ניקוי מוצלח במכונת הכביסה, חשוב לעבוד לפי הוראות יצרן הבד.
 מה מבטיח לי שאהיה מרוצה מתוצאת הניקוי ולא אשקיע את כספי לשווא?
לפני תהליך הניקוי אני ניגש לבית הלקוח ורואה את הנתונים לניקויו כמו: סוג הבד, אופי הלכלוך,אחוז השינוי לשיפור המראה ועד מרכיבים נוספים. לאחר הבנת צפיות הלקוח לגבי תוצאות הניקוי, אני מוודא כי נגיע לתוצאה המצופה ורק לאחר מכן מתחיל בעבודה. במידה ואני רואה שלא אוכל לתת ללקוח את התוצאה שלה הוא מצפה, אני עוזב המקום ללא כל חיוב להגעה וכך מונע תיסכולי לקוח והשקעה בניקוי ללא שביעות רצון יתרה.
 כיצד לשמור על מערכת הסלון לאחר תהליך הניקוי?

מומלץ ללקוחות עם תנועה מרובה באזור הסלון כאזור עקרי של מחייה לבצע טיפול נגד כתמים. הטיפול יקטין משמעותית את הסיכוי של הכתם להספג בתוך הבד וליצור כתם חדש. במידה והוחלט שלא לבצע טיפול מסוג זה ינתן הסבר מפורט של"הטכניקה להסרת הכתם". לימוד הטכניקה ישפר את המיומנות להסיר את הכתם מבלי לפזר אותו על פני הבד.

 לכמה זמן טיפול דוחה הכתמים אפקטיבי?
הטיפול מוגדר ע"י היצרן כאפקטיבי למשך שנה.מומלץ לרענן את הטיפול אחת לשנה.
 צביעת סלון מעור - לכמה זמן הצבע מחזיק מעמד?
חברת קלינטק הנה נציגת חברת Fenice מאיטליה,יצרנית צבעים וחומרי גימור לעורות וספקית של רוב מפעלי עיבוד העורות באיטליה.יצרני הרהיטים רכשים את יריעות העור ממפעלים אלו ומייצרים את הרהיטים. לכן, הרכב הצבעים הינו בדיוק החומר המקורי שקיים על העור בזמן ייצורו. הזמן לבלאי הצבע הינו בדיוק הזמן הדרו לבלאי טבעי של ריהוט חדש שנרכש.

תשובות לשאלות נפוצות- ניקוי ספות,תיקוני צבע בעור