ניקוי עור - טיפים לחיים טובים - מאמר


עוד מימי קדם עור הבהמה שימש את בן האדם למטרות שונות. מבגדים לכיסוי הגוף מפני החורף הקשה עד לפריטים בתוך האוהל לשימוש כיסוי מיטה או כיסוי הרצפה כשטיחים. ככל שהאדם נעשה מודרני יחד איתו גם העור עבר שינויים מודרניים יותר בעיצוב, עיבוד, שיטות צביעה, שימושים מגוונים.

ניקוי עור בעידן הפרימיטיבי היה באמצעים פשוטים של שטיפה במי הנהר. אך כיום, ניקוי עור, הינו עניין רציני המצריך הבנה רבה בסוג העור, עיבודו ומרכיבי הגימור שלו. ניקוי עור על ידי אדם בלתי מיומן יכול להביא לנזק של פגיעה בלקה ואף לירידת הצבע של העור. בתהליך ניקוי עור הקלאסי בדרך כלל מטפלים בלכלוך השוקע בין נקבוביות העור. ניקוי עור מטפל בהסרת הגוון האפרפר הנוצר משימוש קבוע במוצר. ניקוי עור של מושבי רכב שונה מתהליך ניקוי עור של רהיטים. ניקוי עור מקצועי נעשה באמצעות חומרי ניקוי שנוצרו במעבדה ולבסוף חובה למרוח על העור קרם מרכך שישמור על רכות העור וימנע התייבשות ואף לפיצוץ בעור.

ניקוי עור אינו צריך להתבצע שום אופן על ידי אמצעים אגרסיביים בראשם כמו כריות פלא למיניהם, אקונומיקה וכל חומר אחר שנחשה לקשה וחריף.

על מנת להבין היכן בדיוק יושב הלכלוך, עלינו להבין ראשית את השכבות בעור. שכבה ראשונה הינו שכבת העור, שכבה שנייה הינו שכבת הצבע ושכבה שלישית הינו שכבת הלקה המגנה על שכבת הצבע. לכן, מאוד חשוב שלא לפגוע בשכבת הלקה. הלכלוך יושב על שכבת הלקה. ניקוי עור מקצועי הינו עדין ואינו פגע בשכבת הלקה.

לכן, כשבאים לבצע ניקוי עור, יש לבחור בקפידה את החברה שתעשה את המלאכה.
 

נכתב ע"י איציק אוז'לבו

Google+

ניקוי עור - טיפים לחיים טובים