ניקוי ספות-האם זה מקצוע? - מאמר

 

ניקוי ספות האם זה מקצוע?


ספות, פריט כל כך חשוב וקריטי בנוף הפנימי של כל בית. יוצא שאנו משקיעים מאמצים רבים, ולא מעט משאבים בבחירת סוג, מקום רכישה, עיצוב, איכות, מרקם האריג וכו'. הספות, מרכז הבית, נבחרו בקפידה ולבסוף הגיעו ליעדם הסופי, הסלון.

בכל בית ישנו אופי שונה של התנהגות וסגנון חיים שישפיעו על מראם של הספות לטווח הקצר והארוך. ניקוי ספות מושפע ממה שנמצא בראש רשימת מזרזי הבלאי נמצאים ילדים. בבתים שהילדים אוכלים ושותים בסלון, אפילו יותר מכך עושים עבודות אמנות של ציור על מרקם בד הסלון, הבלאי מואץ ודורש ניקוי ספות מקצועי במרווחי זמן צפופים יותר, ניקוי ספות בממוצע של אחת לשנה. לעומת זאת, ישנם בתים שהספות נראות מצוין גם לאחר שלוש ואף חמש שנים. במקרים אלו, מומלץ לבצע ניקוי ספות אחת לשנתיים על מנת להוריד מהבד לכלוך של שימוש טבעי כמו : זיעה, שומן גוף, פיח ואבק מהאוויר ושאריות לכלוך אחרות בניתן להוריד בתהליך ניקוי ספות.

בבואנו למסור את יקירנו, הספות, לידיים אמינות ומסורות לשם ביצוע ניקוי ספות באופן יסודי, עלינו לבחור בהקפדה את המועמד בכדי להמשיך וליהנות מהם נקיות ויפות לשנים רבות. הפילטר שעלינו להעביר בתהליך ניקוי ספות את המועמד צריך לכלול בדיקה של הממליצים שלו, היכן למד והוכשר למקצוע ניקוי ספות? איזה ציוד וחומרים יעבדו עבור ניקוי ספות שלי? מה האחריות שאקבל שלא יהיה נזק? וכמה זה עולה?

אי לכך, למרות שמקצוע ניקוי ספות אינו מצריך תואר אקדמי, אך בוודאי המקצוע דורש מיומנות וקניית ההכשרה במסגרת מקצועית. בארצות כמו ארה"ב ואירופה טכנאי ניקוי ספות אשר נושא תעודה הכשרה מהאגוד של ניקוי ספות ושטיחים הלאומי מועדף יותר על הלקוחות מאשר סתם מישהו שלמד את המקצוע מניסוי וטעייה על חשבון הלקוחות. חברתנו מחזיקה כח אדם מקצועי אשר עבר הכשרה בארץ ובחו"ל. בואו לבחון כיצד נוכל לעזור לכם להפוך את הספה הישנה לחדשה.

לסיכום – ניקוי ספות זה מקצוע, הדורש מקצוענות !

נכתב ע"י איציק אוז'לבו

Google+