חדרי ילדים - מאמר

חדרי ילדים
כשמדברים על חדר ילדים בימינו, מדברים על אימפריה. העולם הוא שטוח, כפר גלובלי. ממקום למקום אפשר להגיע וירטואלית בזמן אמיתי. חובתנו כהורים לנסות ולפקח על אמצעי התיקשורת של הילדים, כל זמן שגילם מאפשר, ולחנכם להשתמש בתבונה באותם אמצעים כאשר הם גדלים. חדר ילדים הוא לא פחות ממגדל פיקוח הומה של נמל תעופה. מטלפון נייד לכל אחד ועד מחשב. לכל מחשב היום תוכנת מסרים מיידית, תוכנת טלפוניה, צ'אטים ומה לא.
היום יכול ילד להגיע מחדרו לכל מדינה בעולם, לכל מקום בארץ ובקלות, בעלויות נמוכות וכמעט בלי ידע מוקדם. אנחנו כהורים חייבים להיות מעודכנים. ניתן להזמין ברשת כמעט כל דבר, ממוצרים לגאליים פשוטים ועד אלכוהול או סמים. אמצעי התשלום עלול להיות כרטיס האשראי שלנו. הורים חייבים להיות בתמונה. מי שמרשה לעצמו לעצום עיניים, כאילו הניח ארנק מלא בתחנת רכבת מלאת כייסים.
האחריות על שלום הילדים בראש מעיינינו. ביחד עם זה אנחנו רוצים לספק להם את התנאים הטובים ביותר לקשר אנושי, לטכנולוגיות מיחשוב מתקדמות וכל מה שהקידמה מספקת.
אבל זה מחייב פיקוח והגנה. מחייב תוכנות הגנה. מחייב להיות בתמונה. אסור להשאיר את חדר הילדים כשטח הפקר. חייב להיות מינון גבוה של מעורבות הורית. ואת המעורבות חייבים להנחיל לילדים עוד מגיל 0. מצד שני כדאי לדבר עם הילדים על נושאים מסוימים עליהם אנחנו מחליטים, לדבר בגילוי לב מבלי לגלוש לנושאים בלתי רצויים.
לכן, חייבת להיות מפעם לפעם, באופנים יזומים, כניסת הורים ל"חדר הקודש" דהיינו חדר הילדים. תוך שמירה על הפרטיות ובמיוחד על הפינות שיש לכל ילד. כך לומדים הילדים לשמור על גבולות.
הסתירה הקיימת בין האפשרויות שמספק הכפר הגלובלי, הטכנולוגיה, הפרטיות של חדרי ילדים לבין החובה ההורית לשמור ולהגן, חינוכי וטכנולוגי. הרצון לפתח את הילד ריגשית וחינוכית עם הקושי לבודד אותו מפני ידע אין סופי, ללמדו טוב ורע על פי השקפתנו כהורים.
כל אלה מהווים אתגר קשה. ותמיד תישאר הדילמה: מה קורה מאחורי הדלת הסגורה? יחד עם הזכות לפרטיות.
חדרי ילדים של רהיטי גבעת ברנר נהנים גם מעיצוב מוקפד ואיכותי, עיצוב אישי המותאם לכל לקוח לפי תכנון פרטני, זאת על פי הצרכים הייחודיים של ילדכם כולל הרצון לשמירה על פרטיות הילדים תוך בקרת הורים מוקפדת.
חדרי ילדים של רהיטי גבעת ברנר מותאים לגודל וצורת חדר הילדים בביתכם, על פי התקציב שאתם ההורים מקציבים לפרויקט והתאמה לצרכים המיוחדים של הילדים גם בעולם הורטואלי.
צוות המעצבים של רהיטי גבעת ברנר יחכו לכם עם מגוון פתרונות יצירתיים לחדרי ילדים וחדרי נוער.

נכתב ע"י איציק אוז'לבו

Google+