התקנת פרקטים - מאמר

התקנת פרקטים - כל מה שעליכם לדעת 
פרקט מהווה תוספת עיצובית מאוד יוקרתית וייחודית וזאת בתנאי שהפרקט יהיה איכותי. באירופה ניתן להבחין בהתקנת פרקטים במרבית הבתים, בישראל לעומת זאת מדובר בדבר שאינו שכיח ואט אט אנו עדים לפופולאריות שלו שהולכת וגדלה. אכן, בשנים האחרונות אנו רואים כי יותר ויותר ישראליים מעוניינים בהתקנת פרקטים למרחב הפרטי שלהם דהיינו בביתם או למרחב הציבורי כמו במקומות העבודה למשל. פרקט הינו חומר יציב מאוד ומעבר לכך מדובר בריצוף המקנה אווירה חמימה במיוחד.
קיים מגוון די רחב של פרקטים ביניהם: פרקט מעץ גושני, פרקט למינציה, פקטים תלת שכבתי ועוד. אופן התקנת פרקטים משתנה בהתאם לסוג הפרקט הנבחר ולכן אנו נרחיב על כל אחד מהם בקצרה על מנת שתדעו באיזה פרקט לבחור בשעת הרכישה.
התקנת פרקטים - פרקט גושני
פרקט גושני עשוי למעשה מעץ מלא מקשה אחת. התקנת פרקטים מסוג זה דורשת מיומנות גדולה מאוד. לכן, אם בחרתם בפרקט גושני מוטב לבחור באדם מקצועי בעל וותק של כמה שנים טובות בתחום התקנת פרקטים מכיוון שלהתקנתו נחוץ שימוש שמכונות וחומרים מיוחדים. העץ המלא יכול להיות מעץ אלון או ארז כאשר השכבה הסופית משומנת היטב בכדי להעניק לפרקט מראה מבריק במיוחד. אם הנכם חפצים במראה מסורתי ככל האפשר ולא גמור, פרקט גושני הינו הבחירה הנכונה בשבילכם. בשלב הגימור ניתן גם להוסיף לו חריצים בכדי להעניק לו מראה מיושן עוד יותר.
פרקט למינציה
הפרקט למינציה לעומת זאת הינו פרקט סינטתי. מדובר בחיקוי מוצלח של פרקט אמיתי כאשר כולו עשוי מ-HDF. מראה העץ מוקנה לו על ידי שכבת נייר של עץ טבעי המודבקת על השכבה העליונה ביותר. בשל היותו סינטתי, מחירו כמובן זול יותר מפרקט גושני. מבין יתרונותיו הבולטים ניתן למנות את קלות ומהירות התקנת פרקטים סינטטיים והיותו מתאים למגוון חלקים בבית, החל מסלון ועד לחדר אמבטיה. למרות היותו סינטתי, מדובר בפרקט שעמיד מאוד בפני נזקים.
התקנת פרקטים - פרקט עץ תלת שכבתי
ולסיום, פרקט תלת שכבתי שהינו המוכר מבין כולם. מדובר בפרקט העשוי ממגוון רב של עצים, קלאבים ואקזוטיים יחד. ניתן לקבלו בשני אופנים, מורכב כולו ברצועות או מורכב כולו בקורות.הפרקט התלת שכבתי בנוי שלוש שכבות כמרמז שמו. השכבה הראשונה קרויה שכבת הבסיס והינה מורכבת מעץ לבנה או אורן מכיוון שמדובר בעצים חזקים המקנים קשיחות טובה מאוד לבסיס הפרקט. השכבה השנייה קרויה שכבת האמצע ותפקידה להעניק יציבות נוספת לפרקט. והשכבה השלישית קרויה שכבת המדרך והיא זו הנראית לעין. על הלקוח לבחור את סוג העץ של השכבה השלישית ואת הגוון שלו. בשלב הגימור, מגנים על העץ בלקה ושמן.
מעבר לכך, מומלץ מאוד להחליט מראש האם ברצונכם לבחור באופציה של התקנת פרקטים אישית או בהתקנת פרקטים הנעשית על ידי אדם מקצועי. החלטה זו כמובן משפיעה על סוג הפרקט בו תבחרו. בשלב בחירת גוון הפרקט, מומלץ מאוד לראות את דוגמית גם במקום מואר וגם במקום חשוך יותר. לבסוף, כדאי לקחת בחשבון את סוג וגוון הרהיטים שבחדר ועל פיהם לבחור בגוון פרקט מתאים.
אנו מקווים כי אינפורמציה זו הועילה לכם ותרמה לבחירת הפרקט המתאים לביתכם, משרדכם או כל מקום אחר. וזכרו כי בסופו של דבר מדובר בעניין של טעם אישי בלבד.

נכתב ע"י איציק אוז'לבו

Google+