איך מורידים כתם דיו

להלן הפעולות שיש לבצע לצורך הסרת כתמים:
זהה את מקור הכתם וסוג הבד, כפי שפורט לעיל. אם מדובר על הסרת כתמים - בסיס מים או הפרשת גוף, שים מעט מים נקיים על הכתם על מנת לאזן את רמת החומציות והמשך לשלב הבא. במידה וכמויות גדולות של נוזלים נשפכו על הבד כגון: קפה, קולה, תה, שתן וכו' , יש ראשית לספוג את האזור בעזרת מגבת לבנה ויבשה, לפני שניגשים להסרת הכתם. אם מדובר בכתם משמן סינתטי אל תנסה להוריד את הכתם והתייעץ איתנו לגבי הסרת כתמים.

הצטייד במגבת מכותנה לבנה, הרטב חלק ממנה במים פושרים והוסף מעט נוזל כלים על המגבת.
לפני פעולת הסרת כתמים בדוק במקום נסתר (מאחורי הספה), כי נוזל הכלים אינו מזיק לבד ואינו מוריד צבע. החזק את המגבת עם החומר כ- 30 שניות על אזור הכתם, אם אין סימני צבע המשך לשלב הבא. אך אם יש סימני צבע על המגבת, עצור ופנה למומחה בתחום הסרת כתמים.
נגב בעדינות את אזור הכתם בסיבוב עם כיוון השעון מחוץ לכתם ולתוכו, כך שלא תהיה תנועה של פיזור הכתם אלא של מירכוז הכתם לתוכו.

זהה שהכתם עובר למגבת והמשך בפעולה.
לבסוף נגב בעזרת החלק היבש של המגבת את האזור.
ניתן לייבש לאחר הניקוי בעזרת מייבש שיער באוויר פושר ולבדוק שאכן פעולת הסרת כתמים בוצעה בהצלחה.

לכלוך כללי - מדובר בלכלוך ברקע הבד. זהו לכלוך המצטבר בבד במשך תקופה ארוכה, תוך כדי השימוש היומיומי. הלכלוך מורכב משומן גוף, זיעה, פיח מהאוויר ושומנים אחרים. זהו השלב שבו מערכת הישיבה (הסלון) זקוקה לניקוי יסודי על ידי חברת ניקיון מקצועית המתמחה בניקיון של בדים וריפודים וכמו כן הסרת כתמים. ישנה חשיבות להתמיד ולנקות את המערכת על בסיס מועדים קבועים (אנו ממליצים להזמין חברת ניקיון מקצועית אחת לשנתיים), כך הסלון יראה תמיד במיטבו.

תהליך ניקוי כתם יסודי כולל שימוש בציוד מקצועי וחומרים מקצועיים באמצעות מומחים שמגיעים לבית הלקוח, ומבצעים ניקיון ייסודי למערכת הישיבה (אורך כשעה עד שעתיים) ולאחר מכן יש להשאיר את הסלון להתייבש מבלי לשבת עליו במשך 8 עד 12 שעות, אז תקבלו סלון נקי ונעים.
ישנה חשיבות רבה בבחירת חברת הניקוי. בחירת חברה לא מקצועית עלולה להסב נזקים למערכת הישיבה (הסלון) כמו: חזרת הכתמים, התפתחות פטריות מייבוש איטי, התכווצות הבד, סימני התייבשות חומים של המים, נזק פיזי לבד וכו'...
מערכת ישיבה (סלון) הינו פריט הנמצא בשימוש יומיומי כמו שאר הפריטים בחיינו (למשל: חולצה, גרביים, רכב וכו'), הדורשים גם תכנון תחזוקתי מסודר כמו: כביסה לאחר שימוש או הכנסת הרכב למוסך במועד הטיפול, ולא רק כאשר הרכב נתקע וכיו"ב.. זהו ההבדל בין תחזוקה לבין ניקיון יסודי. מכאן נוכל להבין שעל מנת להשיג תוצאה של מערכת ישיבה (סלון) נקיה ונעימה לאורך שנים עלינו לחלק את התהלך לשני חלקים:
(1) טיפול תחזוקתי שוטף בכל שבוע
(2) טיפול ייסודי תקופתי אחת לשנתיים על ידי חברת ניקיון.

הסרת כתמים - סוגי לכלוך והטיפול בהם

הסרת כתמים - לכלוך מוצק : חול, אבק, שערות, שאריות אוכל וכו'... הטיפול הוא תחזוקתי שוטף בכל שבוע,הפעולה כוללת שאיבה יבשה בעזרת שואב אבק סטנדרטי. 

הסרת כתמים - כתמים נקודתיים : נוזלים שנשפכים על הספה במהלך השימוש כמו: כתמי אוכל ושתייה, פליטות של תינוקות, גריז, סימני עיתון, טושים, מסטיק, דיו, יין, דם והרשימה עוד ארוכה ומגוונת.. זהו למעשה סוג הלכלוך הנפוץ ביותר והטיפול הוא תחזוקתי מיידי. עלינו לקחת בחשבון כי לתוצאת הניקוי ישנם משפיעים רבים ופעולות של עשה ואל תעשה.
  • אל תעשה כל פעולה על הבד מבלי שעבדת על פי הנחיות של גורם מומחה בתחום הסרת כתמים או הוראות ניקוי מפורשות. עבודה עם חומרים וטכניקת הסרת כתמים מתוך שיקול דעת אישי יכול להביא לנזק בלתי הפיך בבד כמו: ירידת צבע, פגיעה בהרכב הפיזי של הסיב ולסימן קבוע, נשירת שיער הקטיפה באזור הכתם וכו'. לכן תמיד עבוד לפי הנחיות הספק או הוראות המפורשות של יצרן חומר הניקוי המומלץ. לכולנו יש שיטות סבתא לצורך הסרת כתמים. בדור של הבדים המתוחכמים שלנו לא כדאי לנסות אותם.
  • אל תבריש את הספה עם כל סוג של מברשת. ההברשה יכולה לפרום את הטקסטורה של הבד ואף להוריד את שכבת הקטיפה העדינה.
  • אל תכבס את הבד על דעת עצמך במכונת כביסה. אם הבד הינו כביס עבוד על פי הנחיות היצרן, ישנה סכנה של התכווצות, ירידה בגוון הצבע בגלל המלבינים שיש באבקות כביסה ולכן הצבע של הכריות יהיה שונה מצבע הבד בגוף.
  • אל תחדיר חומרי ניקוי אל תוך מערכת הישיבה. במידה ומשתמשים בחומר ניקוי לצורך הסרת כתמים יש לדאוג, כי כל חומר הניקוי שהוכנס בצורת קצף או נוזל ייצא החוצה. אחרת החומר, לאחר שיתייבש יהיה דביק ויתחיל לעבוד כמו מלכודת גדולה של לכלוך, למי שיישב על הסלון, הבד ידביק ממנו את כל השומנים והזיעה ותוך זמן קצר המערכת תקבל גוון אפרפר.

 
 

איך מורידים כתם שמן - זהה את מקור הכתם

הסרת כתמים-מים הסרת כתמים בסיס מים: קפה, תה, קולה, שתייה קלה וכו'.
הסרת כתמים-שומנים חי הסרת כתמים בסיס שומנים מהחי והצומח: שמן תירס, שמן טונה, רוטב סלט, רוטב בישול וכו'.
הסרת כתמים-שומנים הסרת כתמים בסיס שומנים סינתטיים: גריז, שמן מנוע, זפת וכו'.
הסרת כתמים-צבע הסרת כתמים בסיס צבע: טושים, צבע לקירות, דיו וכו'.
הסרת כתמים-מאכל הסרת כתמים בסיס צבע מאכל: יין, במבה אדומה, מיץ פטל וכו'.
הסרת כתמים-הפרשות הסרת כתמים בסיס הפרשות גוף: שתן, צואה, קיא, דם.
הסרת כתמים מבד אימפלה
חייגו למוקד שירות לקוחות שלנו עכשיו לקבלת הצעה לניקוי ספות בד בטלפון
073-70-55-305

הסרת כתמים - סוג הבד

לסוג הבד ישנו השפעה כיצד הכתם ישפיע על הבד. אנו מבחינים ברמה של מקור הסיב : 
 
הסרת כתמים חי סיבים מהחי / מהצומח - כותנה, פשתן, סיזל מהצומח או צמר ומשי מהחי. מטבע הדברים סיבים אלו נושאים תכונות של ספיגות ולכן ישנו סיכוי גבוה כי הכתם ייספג אל תוך הסיב ויקשה על הורדתו (אם בכלל). מומלץ לסגור את הסיב באמצעות חומרים נגד כתמים הקיימים בשוק, זה יקל על פעולת הסרת כתמים.
הסרת כתמים סינתטי סיבים סינתטיים - פוליאסטר, ניילון, פוליפרופילן, אקרילן וכו'. סיבים אלו אטומים בפני נוזלים(כמו בגד ים) ולכן קל יותר בפעולת הסרת כתמים. כיום קיימים בדים סינתטיים במגוון רחב המדמים את המראה של הסיבים הטבעיים.
 
חומרי הניקיון הנמצאים במרכול לרשות הצרכן מוגדרים ככלליים-אוניברסאליים (Universals), מאחר והיצרן לא יודע את מרכיבי הכתם והבד האפקטיביות שלהם בינונית עד נמוכה. החומרים הנמצאים לרשות מנקי ריפודים מקצועי מוגדרים כמקצועיים (Professionals), חומרים אלו מבצעים את פעולת הסרת כתמים בצורה מכוונת-ספציפית בהסרת הכתם הספציפי מסוג הבד הספציפי, ודורשים הדרכה לפני השימוש.
הסרת כתמים - חומר לניקוי ספות בד

הסרת כתמיםהוראות אלו מתייחסות לתחום הסרת כתמים ותחזוקה יומית וכללית לסלונים מבד. מאחר ותחום ניקוי ספות בכלל ובפרט הסרת כתמים על מוצרי עור מורכבים יותר, ישנו הצורך לדון בכל כתם לגופו (כמו כתמים של דיו, טושים, שתן, שפשוף, ירידת צבע וכו'). לכן,יש ליצור קשר ישיר עם נציגי החברה ולקבל חוות דעת מקצועית לגבי הסרת כתמים.