איך עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון?

איך עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון?
 
כמה יפה הספה הלבנה והספה מבד פשתן בגוון קרם אפילו יפה יותר ולמה באמת לא רכשתי לא את זאת ולא את זאת? והעדפתי ללכת על ספה מעור בצבע שחור למרות שקצת פחות נכנסה לליבי. מהסיבה הפשוטה שיהיה קל לי יותר לתחזק אותה!. אני מניחה שרבים פועלים כמוני ונותנים עדיפות לפרקטיות מאשר לאסתטיות. כמה יפים הרהיטים שמעצבים בזמן האחרון אך כמה קשה לתחזק ולנקות אותם. אז איך באמת עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון?.
 
כולנו חולמים על בית מעוצב אבל מה לעשות שהמחיר לבית שכזה כבד מדי. הרהיטים בדיוק כמו בגדים צריכים להיות נוחים. ספה, יפה ככל שתהיה, שתדרוש מאיתנו ניקוי יומיומי וטיפול יסודי בכל פעם שכתם מופיע עליה אינה באה בחשבון כשבבית מתרוצצים ילדים קטנים. אנשים רבים מעדיפים להתפשר על ספה מרופדת בבד שקל לניקוי או על ספה בגוונים כהים בכדי שכתמים המופיעים עליה לא יבלטו מדי. בחירת סוג הריהוט שנרכש לבית שלנו לא נעשה רק על פי שיקול כספי או אסתטי אלא גם על פי שיקול פרקטי. גם אם סירבנו לוותר על השטיח הבהיר או על הספה מקטיפה, אנו די מהר מתחרטים על הבחירה. השעות שאנו מבזבזים על התחזוק שלהם גורם לנו לחשוב מחדש. אין ספק שאצל רוב המשפחות, עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון.
 
ובכל זאת, ספות לבנות, מיטות נמוכות בסגנון יפני ושולחנות לקה נמצאים בהרבה מאוד בתים ישראליים. למרות הידיעה שאנו נצטרך להקדיש לא מעט זמן ואנרגיה לתחזוקה שלהם, אנו מסרבים לוותר על מראה מודרני ונקי שבהם מתאפיינים רהיטים אלו. סגנון ארונות אמבטיה המודרני הפך לפופולארי ולנמכר ביותר בשנים האחרונות, הריהוט המודרני מעניק מראה מאוד נקי, מאופק ועדכני. ובמקרה זה ניתן לשאול איך עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון? כנראה שהוא לא מושפע. פתרון היחידי יהיה לזמן חברה מקצועית בניקוי ריפודים, שטיחים, ווילונות וספות. חברות אלו יודעות כיצד לתחזק את הספה שלכם ולהסיר ממנה כתמים. מדובר בניקוי יסודי המתבצע פעמיים בשנה ורק בצורה זו תוכלו לשמר את מראה הספה או מרקם השטיח שלכם.
 
נראה שהצעד החכם הוא להתפשר באמצע, אין לבחור בריהוט פרקטי שאינו לטעמינו כי סביר להניח שמהר מאוד ימאס לנו ממנו ואין לבחור בספה מבד כותנה לבן כשבבית ילד בן שנתיים וילדה בת חמש. אז נכון שיהיה תענוג לנקות שולחן מעץ ושלעומת זאת שולחן לקה שחורה תדרוש מאיתנו ניקוי יומיומי אבל חשוב לזכור שאנו צריכים להרגיש טוב בביתנו ובכדי ליהנות בו, הוא צריך למצוא חן בעינינו. כל אחד קובע לעצמו את סדר העדיפויות שלו, עיצוב הבית מושפע משיקולי תחזוקה וניקיון בעיקר עבור חלק מהאנשים ועבור חלק אחר, היופי גובר על הכול.

נכתב ע"י איציק אוז'לבו

Google+